Brock har många snygga fälgar i sitt utbud och B36 Satin Black Matt 19" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 38 mm. Detta är en fälg med 72.6 mm stort navhål. En uppsättning Brock B36 Satin Black Matt kan bli din för endast 3846 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 846 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B36 Satin Black Matt |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
19"-fälg av modellen B36 Bronze Copper Matt från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114 och ett ET-mått på 38 mm.
B36 Satin Black Matt från Brock. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Brock B36 Satin Black Matt är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
B36 Satin Black Matt 18" från Brock med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.