Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Brock B42 Black Full Polish vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 8". Brock B42 Black Full Polish har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Denna variant av B42 Black Full Polish kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Brock B42 Black Full Polish. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3574 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 574 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B42 Black Full Polish |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
18"-fälg av modellen B42 Black Full Polish från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 30 mm.
Denna 18"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter B42 Black Full Polish.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Brock B42 Ferric Grey Polish är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Brock B42 Black Full Polish, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.