Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4800 kronorsklassen. Fälgen heter B42 Ferric Grey Polish och den tillverkas av Brock. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Brock B42 Ferric Grey Polish fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Denna variant av B42 Ferric Grey Polish har ett navhål/centrumhål som är 72.6 mm stort. B42 Ferric Grey Polish 20" är en snygg fälg för 4762 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 762 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B42 Ferric Grey Polish |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Brock B42 Ferric Grey Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.
Fälg från Brock på 20" med modellnamnet B42 Ferric Grey Polish. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
B42 Ferric Grey Polish från Brock är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
20"-fälg av modellen B42 Ferric Grey Polish från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 30 mm.