Denna 17"-fälg från Brock har modellnamnet B36 Satin Black Matt. Denna fälg är 7.5" bred. Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 72.6 mm stort. B36 Satin Black Matt 17" är en snygg fälg för 2692 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 692 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B36 Satin Black Matt |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
18"-fälg från Brock av modellen B36 Satin Black Matt. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
B36 Bronze Copper Matt 19" från Brock med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
18"-fälg från Brock av modellen B36 Bronze Copper Matt. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Brock B36 Satin Black Matt är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.