Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3300 kronorsklassen. Fälgen heter B37 Crystal Silver Polish och den tillverkas av Brock. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Brock B37 Crystal Silver Polish har en fälgbredd på 8". Brock B37 Crystal Silver Polish fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 43 mm. Centrumhålet på denna fälg är 72.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3297 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 297 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B37 Crystal Silver Polish |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Brock B37 Crystal Silver Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 34.
B37 Crystal Silver Polish från Brock. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
20"-fälg från Brock av modellen B37 Crystal Silver Polish. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 20" och ET-måttet 43 mm.
19"-fälg av modellen B37 Crystal Silver Polish från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.