Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3600 kronorsklassen. Fälgen heter RC36 Shiny Black och den tillverkas av Brock. Denna fälg är 9" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Brock RC36 Shiny Black är 5/120.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 64.1 mm stort. BytHjul säljer Brock RC36 Shiny Black 20" i sin webbshop för 3523 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 523 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC36 Shiny Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
RC36 Black Full Pol 20" från Brock med 9" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Fälg från Brock på 20" med modellnamnet RC36 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.
Brock RC36 Black Full Pol, 20"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 40 mm.
20"-fälg av modellen RC36 Shiny Black från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 34 mm.