Brock har många snygga fälgar i sitt utbud och B32 Matt Black 18" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Brock B32 Matt Black har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Denna variant av B32 Matt Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Brock B32 Matt Black har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2784 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 784 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B32 Matt Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Brock B32 Titanium Full Polish, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.
18"-fälg av modellen B32 Titanium Full Polish från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 30 mm.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Brock B32 Matt Black är 20" och har en bultcirkel på 5/120.
20"-fälg från Brock av modellen B32 Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 20" och ET-måttet 30 mm.