Med ett pris på 2551 kronor är Brock RC32 Ferric Grey Matt ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Fälgens bredd är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 64.1 mm. RC32 Ferric Grey Matt 19" är en snygg fälg för 2551 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 551 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC32 Ferric Grey Matt |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Fälg från Brock på 18" med modellnamnet RC32 Ferric Grey Matt. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 55 mm.
Fälg från Brock på 19" med modellnamnet RC32 Ferric Grey Matt. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 40 mm.
18"-fälg från Brock av modellen RC32 Ferric Grey Matt. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 41 mm.
RC32 Ferric Grey Matt från Brock är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/120.