En snygg fälg på 17" från Brock. Denna modell har Brock valt att kalla för RC31 Black Polished. Brock RC31 Black Polished har en fälgbredd som är 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 130 mm och 6 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 57 mm. Brock RC31 Black Polished har ett centrumhål (navhål) på 84 mm. RC31 Black Polished 17" är en snygg fälg för 2757 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 757 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC31 Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 57 mm |
| Navhål | 84 mm |
RC31 Black Polished 16" från Brock med 7" bredd och ET på 53 mm. Fälgens bultcirkel är 6/130.
16"-fälg från Brock av modellen RC31 Silver. Bultcirkeln är 6/130, bredden 16" och ET-måttet 53 mm.
18"-fälg av modellen RC31 Silver från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/130 och ett ET-mått på 53 mm.
17"-fälg från Brock av modellen RC31 Black Polished. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 17" och ET-måttet 55 mm.