Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5500 kronorsklassen. Fälgen heter CVR3 Platinum Black och den tillverkas av Concaver. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Concaver CVR3 Platinum Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72 mm stort. BytHjul säljer idag Concaver CVR3 Platinum Black för 5496 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 496 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Concaver |
|---|---|
| Modell | CVR3 Platinum Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72 mm |
CVR3 Platinum Black 19" från Concaver med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Concaver CVR3 Platinum Black är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Fälg från Concaver på 20" med modellnamnet CVR3 Carbon Graphite. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
Fälg från Concaver på 20" med modellnamnet CVR3 Carbon Graphite. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 35 mm.