Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Dezent TN Dark vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 4/100.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 37 mm. Centrumhålet är 60.1 mm stort. TN Dark 16" är en snygg fälg för 1814 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 814 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TN Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Dezent TN Silver, 16"-fälg, 6.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 37 mm.
TN Silver från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/100.
TN Silver från Dezent är en fälg på 15" med en bredd på 6" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/100.
14"-fälg av modellen TN Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 35 mm.