En snygg fälg på 15" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för TN Silver. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/100.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på Dezent TN Silver är 60.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent TN Silver för 1325 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 325 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TN Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
TN Silver från Dezent är en fälg på 15" med en bredd på 6" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Fälg från Dezent på 15" med modellnamnet TN Silver. Bultcirkeln är 4/100, bredden 6" och ET-måttet är 45 mm.
TN Silver från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/100.
14"-fälg av modellen TN Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 35 mm.