Denna 15"-fälg från Dezent har modellnamnet TY Silver. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent TY Silver har en bredd på 5.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent TY Silver är 4/100.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Dezent TY Silver har ett centrumhål (navhål) på 54.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent TY Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1264 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 264 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TY Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 5.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 54.1 mm |
TY Silver från Dezent. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
15"-fälg av modellen TY Graphite matt från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 45 mm.
15"-fälg från Dezent av modellen TY Graphite matt. Bultcirkeln är 5/100, bredden 15" och ET-måttet 40 mm.
TN Silver från Dezent är en fälg på 15" med en bredd på 5.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/100.