Dezent TN Silver är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
Denna variant av TN Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Detta är en fälg med 54.1 mm stort navhål. Du hittar mer information om Dezent TN Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 385 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TN Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 54.1 mm |
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dezent TN Dark är 16" och har en bultcirkel på 4/100.
TN Silver 16" från Dezent med 6" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
TN Silver från Dezent är en fälg på 14" med en bredd på 5.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter TN Silver.