Detta är en Dezent-fälg av modellen TY Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 15". Fälgbredden för denna variant av Dezent TY Silver är 6". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent TY Silver är 4/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 32 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. TY Silver 15" är en snygg fälg för 1264 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 264 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TY Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Dezent TY Silver, 15"-fälg, 6" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
15"-fälg av modellen TY Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/98 och ett ET-mått på 35 mm.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. Dezent TY Silver är 15" och har en bultcirkel på 5/112.
15"-fälg från Dezent av modellen TY Silver. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 40 mm.