Dezent har många snygga fälgar i sitt utbud och TN Black 16" är inget undantag. Denna fälg är 6.5" bred. Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 28 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. Du hittar mer information om Dezent TN Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 557 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TN Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Dezent TN Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 6.5" bredd och ET 28.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. Dezent TN Dark är 16" och har en bultcirkel på 4/108.
Dezent TN Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 6.5" bredd och ET 28.
17"-fälg av modellen TN Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 28 mm.