Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Dezent TN Silver vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 4/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 20 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1430 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 430 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TN Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
TN Dark 16" från Dezent med 6.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
TN Silver från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 4/108.
Dezent TN Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 6.5" bredd och ET 28.
Fälg från Dezent på 16" med modellnamnet TN Silver. Bultcirkeln är 4/108, bredden 6.5" och ET-måttet är 32 mm.