Dezent KB Dark är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6". Bultcirkeln på denna fälg är 5/100.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Navhålet på Dezent KB Dark är 57.1 mm stort. Som du ser så är det möjligt att köpa fälgar som inte kostar skjortan. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent KB Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 398 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KB Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
16"-fälg från Dezent av modellen KB Dark. Bultcirkeln är 5/100, bredden 16" och ET-måttet 50 mm.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Dezent KB Silver är 16" och har en bultcirkel på 5/100.
KB Dark från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Dezent KB Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 39.