Med ett pris på 1194 kronor är Dezent TY Silver ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Dezent TY Silver har en fälgbredd som är 6". Dezent TY Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/100.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 50 mm. Denna variant av TY Silver har ett navhål/centrumhål som är 54.1 mm stort. En uppsättning Dezent TY Silver kan bli din för endast 1194 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 194 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TY Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 54.1 mm |
15"-fälg av modellen TY Graphite matt från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 45 mm.
TN Silver 16" från Dezent med 6" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Dezent KB Silver är 16" och har en bultcirkel på 5/100.
Dezent AP Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6" bredd och ET 50.