Dezent har många snygga fälgar i sitt utbud och TY Silver 16" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6". Dezent TY Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Glöm inte kolla att ET 43 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av TY Silver har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. Som du ser så är det möjligt att köpa fälgar som inte kostar skjortan. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent TY Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 348 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TY Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
TY Graphite från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 16"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter TY.
TY Silver från Dezent. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. Dezent TY Silver är 15" och har en bultcirkel på 5/112.