Med ett pris på 1174 kronor är Dezent KF Silver ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Dezent KF Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 44 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1174 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 174 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
KF Dark från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Dezent KF Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 44.
18"-fälg av modellen KF Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 44 mm.
16"-fälg från Dezent av modellen TY Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 16" och ET-måttet 44 mm.