En snygg fälg på 18" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för AP Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent AP Black har en fälgbredd på 7". Dezent AP Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Denna variant av AP Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 50 mm. Detta är en fälg med 63.4 mm stort navhål. BytHjul säljer idag Dezent AP Black för 2238 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 238 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
18"-fälg från Dezent av modellen AP Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
Dezent AP Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 50.
AP Black från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/108.
16"-fälg av modellen AP Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.