Detta är en Dezent-fälg av modellen TV Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent TV Black är 5/108.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 46 mm. Centrumhålet är 65.1 mm stort. BytHjul säljer Dezent TV Black 17" i sin webbshop för 2362 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 362 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Dezent TV Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 46.
Dezent TV Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 47 mm.
Denna 18"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter TV Black.
18"-fälg av modellen TV Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.