Dezent TV Black är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 47 mm. Centrumhålet är 65.1 mm stort. TV Black 16" är en snygg fälg för 2139 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 139 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet TV Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 46 mm.
Dezent TV Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 46.
16"-fälg från Dezent av modellen TV Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 16" och ET-måttet 51 mm.
Dezent TV Silver, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 51 mm.