KG Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Dezent KG Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Navhålet på Dezent KG Black är 63 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2673 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63 mm |
20"-fälg av modellen KG Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
KG Black från Dezent. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dezent KG Black är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
Dezent KG Dark, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.