Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1700 kronorsklassen. Fälgen heter KB Silver och den tillverkas av Dezent. Denna fälg är 8" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent KB Silver är 5/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 48 mm. Navhålet på Dezent KB Silver är 65.1 mm stort. En uppsättning Dezent KB Silver kan bli din för endast 1664 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 664 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KB Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
KB Dark från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/108.
19"-fälg av modellen KB Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 50 mm.
KB Silver från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Dezent KB Silver, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 44 mm.