Dezent AR Black är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Denna fälg är 9" bred. Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 53 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. AR Black 20" är en snygg fälg för 3109 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 109 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AR Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
20"-fälg från Dezent av modellen AR Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 53 mm.
Dezent AR Black, 19"-fälg, 9" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 53 mm.
AO Black 20" från Dezent med 9" bredd och ET på 53 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Dezent AO Black polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 53.