Detta är en Dezent-fälg av modellen KH Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent KH Black har en fälgbredd på 7.5". Dezent KH Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Denna variant av KH Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 48 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65 mm stort. Dezent KH Black kan du köpa från BytHjul för endast 2871 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 871 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KH Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 65 mm |
18"-fälg från Dezent av modellen KH Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 48 mm.
16"-fälg av modellen KH Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 47 mm.
KH Dark 17" från Dezent med 7" bredd och ET på 46 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Dezent KH Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 47.