Om du letar efter bra 20"-fälgar kan Dezent TV Black Polished vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Dezent TV Black Polished har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Detta är en fälg med 63.4 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent TV Black Polished 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 040 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
18"-fälg av modellen TV Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
TV Black Polished från Dezent är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 39 mm. Dezent TV Black Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
TV Black Polished från Dezent är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 27 mm. Bultcirkeln är 5/112.