KF Dark 17" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Fälgbredden för denna variant av Dezent KF Dark är 8". Dezent KF Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för KF Dark är 42 mm. Centrumhålet på denna fälg är 63.4 mm stort. En uppsättning Dezent KF Dark kan bli din för endast 1836 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 836 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
KF Black från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter KF Silver.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 58 mm. Dezent KF Dark är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter KF Dark.