Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1500 kronorsklassen. Fälgen heter KF Silver och den tillverkas av Dezent. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/110, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 110 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 37 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.1 mm. KF Silver 17" är en snygg fälg för 1483 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 483 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
KF Dark från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Dezent KF Silver, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/110 bultcirkel och ET på 37 mm.
Brock RC27 Crystal Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 37.
17"-fälg av modellen TA Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 40 mm.