Om du letar efter bra 17"-fälgar kan Dezent KF Dark vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent KF Dark har en fälgbredd på 7". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 47 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Dezent KF Dark för 1968 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 968 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Dezent KF Dark, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 47 mm.
KF Dark från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 47 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter KF Black.
KF Silver från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 47 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.