Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2000 kronorsklassen. Fälgen heter KF Silver och den tillverkas av Dezent. Dezent KF Silver har en fälgbredd som är 8". Dezent KF Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent KF Silver för 1940 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 940 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dezent KF Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg av modellen KF Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dezent KF Silver är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
KF Silver 19" från Dezent med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.