TV Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av TV Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3708 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 708 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg från Dezent av modellen TV Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.
Fälg från Dezent på 20" med modellnamnet TV Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 28 mm.
TV Black från Dezent är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 28 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 54 mm. Modellen heter TV Black Polished.