Denna 16"-fälg från Dezent har modellnamnet KF Dark. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Dezent KF Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 48 mm. Navhålet på Dezent KF Dark är 57.1 mm stort. Dezent KF Dark kan du köpa från BytHjul för endast 1654 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 654 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
KF Silver från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. Dezent KF Black är 16" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 16"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter KF Dark.
18"-fälg av modellen KF Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 48 mm.