Med ett pris på 2071 kronor är Dezent TR Dark ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna fälg är 8" bred. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av TR Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 43 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. En uppsättning Dezent TR Dark kan bli din för endast 2071 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 071 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TR Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
TR Black från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
TR Dark från Dezent. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Dezent TR Dark, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 39 mm.
TR Dark 18" från Dezent med 8" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.