Med ett pris på 1423 kronor är Dezent KF Silver ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Dezent KF Silver är 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 43 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. Du hittar mer information om Dezent KF Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 423 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
17"-fälg av modellen KF Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.
Denna 16"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter KF Silver.
Dezent KF Silver, 18"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter KF Silver.