KG Dark 18" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent KG Dark har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 15 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66 mm stort. Dezent KG Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent KG Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 313 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 15 mm |
| Navhål | 66 mm |
Dezent KG Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 15 mm.
18"-fälg av modellen RC27 Crystal Silv från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 15 mm.
Denna 18"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 15 mm. Modellen heter RC27 Shiny Black.
18"-fälg av modellen KG Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 26 mm.