Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Dezent KG Dark vara värt att ta en titt på. Dezent KG Dark har en fälgbredd som är 6.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2313 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 313 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 57 mm |
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. Dezent KG Dark är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Fälg från Dezent på 18" med modellnamnet KG Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 38 mm.
KG Dark från Dezent. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
KG Dark från Dezent. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.