Dezent har många snygga fälgar i sitt utbud och KF Black 17" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 58 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent KF Black 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 423 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 58 mm. Dezent KF Dark är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 58 mm. Dezent KF Silver är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
KF Black från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter KF Silver.