Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3600 kronorsklassen. Fälgen heter AR Dark och den tillverkas av Dezent. Dezent AR Dark har en fälgbredd som är 8". Dezent AR Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för AR Dark är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent AR Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3513 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 513 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AR Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från Dezent på 20" med modellnamnet AR Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
AR Dark 20" från Dezent med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Fälg från Dezent på 20" med modellnamnet AR Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 57 mm.
AR Dark 20" från Dezent med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.