Dezent KB Dark är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Dezent KB Dark har en fälgbredd som är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent KB Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1718 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 718 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KB Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter KB Dark.
Dezent KB Silver, 17"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
KB Dark 19" från Dezent med 8" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
KB Dark från Dezent. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.