Detta är en Dezent-fälg av modellen KF Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Fälgens bredd är 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 48 mm. Denna variant av KF Silver har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent KF Silver för 1174 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 174 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
16"-fälg från Dezent av modellen KF Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 48 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. Dezent KF Black är 16" och har en bultcirkel på 5/112.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Dezent KF Silver är 16" och har en bultcirkel på 5/112.
KF Silver 16" från Dezent med 6.5" bredd och ET på 41 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.