KG Dark 20" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 24 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent KG Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 189 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 24 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Dezent KG Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 24.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 24 mm.
Borbet BLX Black Polished Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 24.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 24 mm. Modellen heter Seattle Shine.