En snygg fälg på 18" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för TV Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent TV Black har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Denna variant av TV Black har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. BytHjul säljer Dezent TV Black 18" i sin webbshop för 2891 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 891 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från Dezent på 18" med modellnamnet TV Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
TV Dark 18" från Dezent med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
TV Black från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 18"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter TV Black.