Med ett pris på 2650 kronor är Dezent AR Dark ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 36 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. En uppsättning Dezent AR Dark kan bli din för endast 2650 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 650 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AR Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
AR Black från Dezent. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 36 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Dezent AR Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.
Dezent AR Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 25.
Denna 18"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter AR Dark.