Detta är en Dezent-fälg av modellen AR Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 58 mm. Denna variant av AR Black har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. Dezent AR Black kan du köpa från BytHjul för endast 3109 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 109 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AR Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från Dezent på 20" med modellnamnet AR Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 58 mm.
Dezent AR Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 58.
19"-fälg av modellen AR Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 58 mm.
Fälg från Dezent på 20" med modellnamnet KG Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 58 mm.