Detta är en Dezent-fälg av modellen KB Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Dezent KB Dark har en fälgbredd som är 7". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 41 mm. Denna variant av KB Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Som du ser så är det möjligt att köpa fälgar som inte kostar skjortan. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent KB Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 398 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KB Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 16"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter KB Silver.
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet KB Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 41 mm.
17"-fälg från Dezent av modellen KB Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 41 mm.
KB Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.