Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2700 kronorsklassen. Fälgen heter KF Silver och den tillverkas av Dezent. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent KF Silver har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 47 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent KF Silver 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 610 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 66 mm |
Dezent KF Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 47.
Fälg från Dezent på 18" med modellnamnet KF Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 47 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. Dezent KF Silver är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
KF Dark 17" från Dezent med 7" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.