KF Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57 mm. KF Black 19" är en snygg fälg för 1940 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 940 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 57 mm |
KF Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter KF Silver.
Dezent KF Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 43.
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter KF Dark.